Gdzie szukać informacji o książkach

Gdzie szukać informacji o książkach. Do niedawna odpowiedź na to pytanie była prosta, przede wszystkim w bibliotekach i księgarniach. Odpowiedź była prosta, ale szukanie nieco bardziej skomplikowane. Przeglądanie wielu szuflad tradycyjnych katalogów rzeczowych lub alfabetycznych czy różnego typu przewodników bibliograficznych, które odbywało się przy mniejszej lub większej pomocy bibliotekarza było naprawdę mozolnym zajęciem. Obecnie odpowiedź na to pytanie nieco rozrosła się , ale poszukiwanie jest znacznie prostsze.

Informacji możemy bowiem szukać nie tylko bezpośrednio w bibliotekach czy w księgarniach, ale również tym, gdzie szukamy wszystkiego, a mianowicie w Internecie. Możemy przy tym korzystać z tradycyjnych wyszukiwarek, jak i internetowych katalogów poszczególnych bibliotek. Korzystanie z takiego katalogu jest bardzo proste i bardzo przypomina tradycyjne wyszukiwarki. Możemy wyszukiwać pozycję po autorze, tytule lub haśle rzeczowym. Kiedy zaś znajdziemy daną pozycję, będziemy mogli sprawdzić czy jest dostępna , w jakiej jest wersji i od razu ją wypożyczyć.
Autor artykułu:

News Reporter
Nazywam się Marek Kossakowski i jestem studentem drugiego roku historii na Uniwersytecie Wrocławkim. Kontrowersyjny publicysta, domator, lubi czytać. Degustator win.